| Від упорядника | Новини | Зміст | Стежки | Подяка | Ю.Федькович |
| У ВЕРОНІ |
|
У Вероні, гей, на брамі кам’яній, Там стояли три жовняри молоді; Як стояли, так стояли, говорили: Бодай би ся ясні мури розвалили! Не так мури кам’янії, як ті брами,— Заплакала стара ненька сльозоньками. Не плач, мати, не плач моя, не журися, Маю ж бо я що убрати, подивися: Маю кабат, маю зброю, в чім ходити, Тече кровця річеньками, є що пити. Не так пити-пропивати, як гуляти,— Чисте поле романове, моя мати. Ходить жовняр молоденький на патролі, Аж там летя, підлітають три соколи. Ой соколи, ой бистрії, де бували? В чистім полі романовім попасали; Попасали білі руки, чорні очі, А все тото буковинські парубочі. |
| (1861) |